Добрият треньор може да промени
развитието на един мач.
Великият треньор може да промени
развитието на нечий живот.

Отборът на Локомотив (Пловдив) до 15 години постигна победа като гост над Ботев (Пловдив) в първи 1/4-финал от Републиканското първенство. Възпитаниците на Даниел Димитров надвиха своя съперник с 0:1 на Коматево. Единственото попадение в срещата бе дело на Георги Мавродиев.

През първите 35 минути двата отбора не стигнаха до гол и се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

В 45-та минута стражът на Локомотив Петър Мильотев, с помощта на гредата, запази мрежата си суха след опасна атака на домакините. В 50-та минута Георги Мавродиев подаде в наказателното поле, топката бе засечена от Васил Църцев, който пропусна да изведе напред "черно-белите" от изгодна позиция. Три минути по-късно Локомотив поведе в резултата. Георги Мавродиев бе изведен срещу вратаря и не сбърка за 0:1. Отново той можеше да удвои преднината на "смърфовете" в 58-та, но ударът му с глава мина над целта. В последните минути Йордан Ангов също можеше да реализира за "черно-белите", но защитник в "жълто-черно" му попречи.

Така Локомотив ще има преднина от един гол във втората среща. Реваншът между двата тима е на 19 юни (вторник) от 18:00ч. на Лаута.